Наукова та міжнародна діяльність
ІV Міжнародна науково-практична конференція
КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ (КМПЗ_2024)
Організація наукової діяльності в університеті проводиться відповідно до вимог Законів України “Про вищу освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”.
Наукова робота в університеті зосереджена на виконанні Державних науково-технічних програм, які виконують науково-педагогічні працівники шести кафедр. Реалізуючи курс на інноваційно-інвестиційну модель розвитку національної економіки ПВНЗ „Буковинський університет” з 2004 по 2013 та з 2013-2017 року вів науково-дослідну роботу за двома напрямками.
Науковці Буковинського університету працюють над новими науковими темами:
– «Чинники, моделі, алгоритми як основа формування ІТ сталого розвитку в умовах суперечливих цивілізаційних змін, перманентного переформатування середовища і дії факторів з невизначеними наслідками (регіональний зріз)» 0118U001132 керівник роботи – професор Маниліч М.І.;
– Проблеми розвитку правових інститутів в умовах світових процесів глобалізації 0118U001133. керівник роботи – професор Селезньова О.М.
Науковці університету виконують дослідження спільно з ЗВО і науковими установами Західного регіону і України. Під керівництвом президента університету, члена-кореспондента Академії економічних наук України, професора Михайла Маниліча спільно з іншими науково-дослідними установами краю брали участь у розробці Концепції соціально-економічного розвитку Чернівецької області.
Буковинський університет щорічно проводить міжнародну науково-практичну конференцію «Інформаційні технології, економіка та право: стан та перспективи розвитку» – ІТЕП. В конференції беруть участь від 200 до 400 учасників з різних країн.
Збірник міжнародної науково-практичної конференції "Інформаційні технології, економіка та право: стан і перспективи розвитку" (ІТЕП-2020)На базі Буковинського університету функціонує Збірник наукових праць. Економічні науки. ISSN: 2219-5378
Індекс Гірша університету становить: 20 – Google Scholar та 3 – Scopus. За останні роки ці індекси зростають. Університет посідає по науковому рейтингу 154 із 185 університетів.
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Угоди про співпрацю:
ПВНЗ «Буковинський університет» співпрацює з:
- Університетом “Штефан чел Маре”, Сучава, Румунія
- Інститут лазерної та оптоелектроніки інтелектуального виробництва, Веньчжоуський університет, Китай
- Вищою школою фінансів і менеджменту, м.Варшава, Польща;
- Вищою школою управління охороною праці в Катовіцах, Польща;
- Старопольською Вищою Школою в Кельцах, Польща;
- Університетом ім. Василя Голдіша, м. Арад, Румунія;
- Вищою школою економіки та менеджменту в галузі державного управління в Братиславі, м. Братислава, Словаччина;
- Європейським політехнічним інститутом, м. Куновіце, Чехія;
- Вищою школою економічних та технічних наук у Радомі, м. Радом, Польша;
- Університетом «Union – Nikola Tesla», м. Белград, Сербія;
- Університетом «Еврика», м. Албена, Болгарія;
- Вищою школою в Чачка, Сербія;
- Університетом «Константін Бранкузі», м.Тиргу-Джіу, Румунія;
- Університетом “DTI University, Dubnica nad Vahom, Румунія.
Активно ведуться роботи в рамках різних грантових програм.
Університет приєднався до наукової грантової програми Horizon-2020 (Atmospheric Electricity Network: coupling with the Earth System, climate and biological systems – COST - CA15211).
З 2016 року студенти – магістри мають можливість навчатися за програмою «Подвійний диплом» у рамках співпраці з вузами зарубіжжя.
Щорічно студенти Буковинського університету мають змогу навчатись у ВУЗах партнерах в рамках програми Еразмус+ та отримують Європейську стипендію. В рамках програми Еразмус+ проводиться обмін між професорсько викладацьким складом з метою читання лекцій та стажування.
Загалом різнопланові ділові зв'язки підтримуються з більш як 20 зарубіжними навчальними закладами, асоціаціями тощо. Щороку їх представники – іноземні делегації, окремі науковці, лектори – беруть участь у навчальному процесі, діловому спілкуванні з викладачами і студентами та інших заходах навчального закладу.