Цінний досвід для здобувачів освіти від стейкхолдера ДПС в Чернівецькій області

Сьогодні студенти Приватного вищого навчального закладу «Буковинський університет», здобувачі спеціальностей «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Комп’ютерні науки», «Право» спільно з завідувачем кафедри обліку і фінансів Наталією Рошко відвідали Головне управління ДПС у Чернівецький області.

Студенти під час екскурсії ознайомилися з роботою ЦОПу ДПІ у м. Чернівці та були учасниками лекції – презентації «Електронні сервіси від ДПС». Модератором заходу був заступник начальника податкової служби області Микола Загарюк.

Звертаючись до студентів Микола Загарюк відмітив, що на сьогодні більшість платників є активними користувачами електронних сервісів ДПС та Електронного кабінету. Це широкі можливості реалізувати свої обов`язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line.

За словами заступника начальника подати звітність чи заяву, сплатити платежі, отримати довідку про відсутність заборгованості, листуватись з органом ДПС, зареєструватися платником ПДВ, внести зміни до своїх облікових даних, замовити облікову картку платника, отримати довідку про доходи чи витяг з реєстру, зареєструвати РРО чи програмний РРО – і все це можна зробити не виходячи з дому чи кабінету в будь-який зручний для платника час. ДПС підтримує всі проекти щодо побудови цифрової держави.

Постійне розширення електронних сервісів зводить особисте спілкування з контролюючими органами до мінімуму, що у свою чергу, надає платникам податків можливість реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування у режимі онлайн, суттєво зменшити витрати платників на адміністрування податків і зробити інформацію щодо кожного платника податків доступною та прозорою.

Як приклад – буквально наприкінці вересня 2023 року окрім діючих, запущено новий мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС. Застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS! «Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем.

Під час лекції – презентації детально про всі електронні сервіси ДПС, які розміщені на сайті Державної податкової служби України розповів під час презентації начальник управління електронних сервісів Віктор Гетьман, звернувши особливу увагу на сервіси для громадян.Віктор Васильович наголошував, що скористатися податковими електронними сервісами стало ще простіше. Мінцифри та Державна податкова служба України спростили вхід до Електронного кабінету. Для швидкого входу користувач може скористатися QR-кодом: обрати спосіб входу Дія та «Отримати код»; відсканувати QR-код; підтвердити особу через мобільний додаток «ДІЯ» та підписати Запит.

В учасників заходу – студентів та викладачів було багато запитань. Дискусія була дуже цікавою – студенти наглядно спробували скористатися доступними сервісами – такими як ЗІР, Пошук фіскального чеку , Декларування громадян, Податкова карта та Моя податкова.

На завершення зустрічі Микола Загарюк побажав майбутнім платникам податків гарних успіхів у навчанні, розуміти важливість наповнення державної скарбниці та бути свідомими громадянами нашої держави.