Тематичний захід до 8 травня

8 травня 2024 року в Буковинському університеті відбувся тематичний захід, присвячений Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (1939-1945 рр). Організаторами заходу виступили куратор юридичної клініки, викладач кафедри фундаментальних юридичних дисциплін юридичного факультету, аспірант Ярослав КУШНІР та студентський комітет ПВНЗ “Буковинський університет”.

На початку Ярослав КУШНІР розкрив історичні аспекти теми. Потім слово було надано і студентам, які доповідали з презентаціями:
— Віталіна ГАВАЛЕШКО: “Причини та передумови початку Другої світової війни. Початок воєнних дій у Європі”;
— Яна РАДУКАН: “Напад Німеччини на Радянський Союз. Героїчний опір українців проти німецьких окупантів”;
— Євгенія ФІЛІПП: “Голокост – геноцид євреїв у нацистських концтаборах, табори смерті”;
— Карина ТОФАН: “Битва за Севастополь. Переломний момент у боротьбі проти нацизму”;
— ЄЛИЗАВЕТА БАРАН: “Підпільна боротьба ОУН під час Другої світової війни”;
— Єлизавета-Олена БОТА: “Визволення окупованих територій: Перемога над нацизмом у Другій світовій війні”.

Захід відвідали декан юридичного факультету, к.ю.н., доцент Стелла КЕЛЬБЯ, доценти кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, к.ю.н. Леся РУСНАК та к.ф.н. Галина МОРАРАШ, завідувач кафедри обліку і фінансів Наталія РОШКО.

Також не можемо не відзначити студентку групи П-101 Дар’ю НИКОЛЮК, яка приймала активну участь у підготовці до заходу.

Наведені події викликали жваву дискусію щодо різних історичних та правових аспектів перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. У дискусії брали участь як студенти, так і науково-педагогічний колектив.

У підсумку Ярослав КУШНІР виступив з цікавим виступом, у якому були використані уривки з Нюрнберзького трибуналу. Він узагальнив усі висунуті факти і зауважив, що проблема пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років залишається актуальною й досі.

1939-1945.
Пам’ятаємо.