Захід присвячений Кібербезпеці та цифровій економіці України та Європи

23 травня відбувся захід організований студентським науковим гуртком “Науковий простір” факультету інформаційних технологій та економіки, присвячений Кібербезпеці та цифровій економіці України та Європи.

На захід були запрошені студенти та викладачі університету.

З привітальним словом виступила декан факультету, доцент Тетяна ШТЕРМА і зауважила, що тільки взаємодія між державними структурами, бізнесом та громадськістю може гарантувати ефективний захист від кіберзагроз та забезпечити безпеку і стабільність цифрової економіки. А також закликала студентів активніше брати участь у наукових дослідженнях задля власного розвитку та збагачення знань.

Представлення доповідей:

Староста наукового гуртка, відповідальна за сферу науки – Віталіна ГАВАЛЕШКО представила доповідь на тему: “Криптовалюта: Основи, ризики та безпека”, висвітлюючи основні аспекти функціонування криптовалют, пов’язані з ними ризики та методи захисту від шахрайства.

Карина ТОФАН – голова студентського комітету факультету ІТЕ, заступник старости гуртка виступила з темою “Безпека в соціальних мережах: Як уберегти себе від онлайн-загроз?”. Були надані практичні рекомендації щодо безпеки особистої інформації та захисту від кібератак.

Єлизавета БАРАН – відповідальна за сферу науки, доповіла про “Кібербулінг: Як захистити себе та інших?”, охоплюючи важливі аспекти психологічного та правового захисту від кібербулінгу. Було наголошено на важливості розпізнання ознак кібербулінгу та надання підтримки постраждалим.

Єлизавета БОТА, член студентського гуртка, виступила з темою “Інформаційна грамотність у цифровій економіці”, підкресливши важливість навичок аналізу та критичного оцінювання інформації в умовах цифрової економіки.

Під час жвавої дискусії виступили:

Керівник центру забезпечення якості освіти, доцент – Галина МОРАРАШ, яка звернула особливу увагу на роль криптовалюти, як інструментну фінансової інклюзії та виклики, пов’язані з її регулюванням.

Завідувач кафедри обліку і фінансів, к.е.н. – Наталія РОШКО, розповіла про тенденцію децентралізованих бірж та їх вплив на глобальні фінансові ринки.

Викладач кафедри КСіТ – Сергій ОСАДЧУК, доповнив дискусію розповіддю про сучасні методи захисту інформаційних систем від кіберзагроз та необхідність постійного оновлення знань у цій сфері.

В кінці заходу декан факультету висловила вдячність студентам груп АФКП-1 та вручила грамоти доповідачам старших курсів.

Висловлюємо вдячність за технічну підтримку інженеру-програмісту Едуарду ЛЕБІДЮ