Практико-орієнтоване навчання є одним із сучасних світових освітніх трендів для всіх рівнів і всіх напрямків освіти і, як невід’ємна складова будь-якого сучасного освітнього процесу, для різних рівнів і різних напрямків освіти воно передбачає різне змістове наповнення та різні форми впровадження.
Модератор – в.о. завідувача кафедри обліку і фінансів Наталія Марусяк спрямувала практико-орієнтований семінар “Можливості працевлаштування та розвиток кар’єри здобувачів: вимоги ринку праці та очікування роботодавців” на те, щоб надати здобувачам практичні знання та рекомендації для успішного виходу на ринок праці, враховуючи актуальні вимоги роботодавців.
Семінар зібрав провідних фахівців у галузі фінансів, обліку та комп’ютерних наук, що сприяло налагодженню діалогу між здобувачами і потенційними роботодавцями. З привітальним словом виступила перший проректор Буковинського університету Світлана Пелипчук, яка наголосила, що затяжна війна вносить істотні зміни у функціонування цифрової економічної системи України загалом та ринку праці зокрема. Ринок праці України, який у період повномасштабної війни відчутно змінився як за структурою, так і за географією, в умовах турбулентності та невизначеності поступово відновлюється, реагуючи на нові виклики та вимоги. Поряд з цим в умовах бойових дій, структурних і територіальних змін потреб у робочій силі, масштабного переміщення населення та мобілізації поглиблюються проблеми у сфері зайнятості. Саме сьогодні надважливо потрібні бухгалтера, фінансисти та ІТ-фахівці.
Запрошені на семінар наші партнери-роботодавці:
- Анжела Дякова, Директорка Департаменту фінансів Чернівецької облдержадміністрації, яка поділилася актуальною інформацією про державні ініціативи у сфері працевлаштування і підтримки молодих фахівців.
- Артур Жаворонок, директор бізнес-консультативної компанії «ПРИВАТКОНСАЛТ», к.е.н., доцент, який звернув увагу на важливість розвитку професійних навичок та розуміння вимог сучасного бізнесу, розвиток якого не можливий без бухгалтера та програміста.
- Любов Попова, к.е.н., доцент кафедри фінансів і кредиту ЧНУ імені Ю. Федьковича, яка розповіла про вимоги ринку праці у фінансовій сфері та значення наукового підходу у виборі кар’єрного шляху.
- Юрій Катан, директор ОК ЖБК «Кришталеве озеро», поділився практичними порадами щодо ефективного старту кар’єри фінансистів, бухгалтерів і ІТ-шників у будівельній галузі.
- Анна Мицька, начальник фінансово-аналітичного управління Чернівецького обласного центру зайнятості, надала студентам інформацію про можливості працевлаштування через службу зайнятості.
- Наталія Урсуляк, начальник відділу реалізації проєктів Чернівецького обласного центру зайнятості, яка презентувала освітній аудиторії мікрогранти та гранти на створення або розвиток власного бізнесу.
- Алла Абрамова, к.е.н., доцент кафедри фінансів і кредиту ЧНУ імені Ю. Федьковича, підкреслила важливість постійного розвитку професійних компетенцій для успішної кар’єри у сфері фінансів та наголосила на ефективності неформальної освіти здобувачів.
- Валентина Скуляк, заступник начальника відділу інвестицій та міжнародних відносин департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради, яка підкреслила важливість інтеграції в європейський освітній простір, висвітлюючи потребу у подальшому розширенні міжнародної співпраці, поглибленні академічних обмінів, та розвитку спільних освітніх програм. Наголосила на необхідності комплексного підходу до вирішення проблем, що виникають в процесі міжнародної інтеграції, та важливість залучення всіх зацікавлених сторін в освітній процес для забезпечення його ефективності та якості.
На завершення, декан факультету інформаційних технологій та економіки Тетяна Штерма подякувала всім присутнім за співпрацю, вручила сертифікати учасникам семінару і окреслила ідеальність формули формальна + неформальна освіта. Щоб досвід, отриманий внаслідок саморозвитку доповнював той, який студенти здобувають в Буковинському університеті. Насправді неформальна освіта – це можливості для саморозвитку, самореалізації, для здобуття нових знань і практичного досвіду, для пошуку мотивації та натхнення!