Панельну дискусію та круглий стіл організовують члени студентських юридичних наукових гуртків

11 жовтня 2024 року на юридичному факультеті ПВНЗ «Буковинський університет» в рамках Тижня права відбулися засідання наукових гуртків.

Так, під керівництвом доцента кафедри фундаментальних юридичних дисциплін, к.ю.н. Мирослави ГУДИМИ та доцента кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, к.ю.н. Лесі РУСНАК відбулася панельна дискусія наукового гуртка «Дискусійний клуб конституційного та муніципального права», в рамках актуальної тематики: «Конституційні права та свободи людини і громадянина в умовах воєнного стану», адже йде третій рік жорстокої боротьби Української держави за свої суверенітет і незалежність та функціонування в умовах воєнного стану, запровадження якого ускладнює гарантування державою прав громадян в умовах об’єктивної необхідності їх часткового обмеження (законодавчого звуження змісту та обсягу деяких конституційних прав і свобод людини, а також існування чинників, що унеможливлюють
або ускладнюють їх реалізацію).

Члени наукового гуртка активно залучилися до розробки та обговорення актуальних питань реалізації, охорони та захисту конституційних прав і свобод людини та їх відновлення в умовах воєнного стану в Україні, розкривши підстави та порядок обмеження конституційних прав та свобод людини і громадянина в інтересах національної безпеки в сучасних умовах, проблеми та особливості реалізації прав на свободу пересування, свободу світогляду та віросповідання, права на працю в умовах воєнного стану, розглянули аспекти обмеження інформаційних прав громадян, права на власність в сучасних реаліях, а також визначили роль Уповноваженого Верховної Ради з прав людини як гаранта конституційних прав та свобод в умовах війни.

Учасники наукового заходу плідно попрацювали, вступали в цікаві дискусії і досягли успіху в пошуку шляхів вирішення важливих проблем у сфері забезпечення конституційних прав і свобод громадян України в умовах воєнного стану.

Також 11 жовтня студентським науковим гуртком “Молодий цивіліст” (керівник – завідувач кафедри фундаментальних юридичних дисциплін, к.ю.н., доцент Ігор УТЄХІН) проведено круглий стіл на тему “Приватні відносини: витоки та сучасний стан”. З презентаціями виступили члени гуртка, а у кінці заходу учасникам було вручено сертифікати.

Дякуємо гуртківцям та всім гостям заходу, віримо що наша держава переможе в цій війні та зможе належним чином гарантувати своїм громадянам і гостям з усього світу надійний захист прав, свобод і законних інтересів на мирній українській землі!