Майстер-класи від працівників відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління ГУНП Чернівецької області

19 квітня 2024 року на юридичному факультеті ПВНЗ “Буковинський університет” за організації викладача кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, адвоката-практика Людмили БІЛІНСЬКОЇ відбувся практичний семінар з навчальної дисципліни “Кримінальний процес” на тему «Докази та доказування в кримінальному процесі: криміналістичні особливості» із залученням працівників відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління Головного управління Національної поліції Чернівецькій області.

Подібний тип занять є актуальним для сучасної вищої освіти, оскільки передбачає надання студентам не тільки теоретичних знань, але й допомагає набути практичних навичок. Більше того, таким чином підвищується якість освітнього процесу при підготовці здобувачів першого (бакалаврського) рівня здобуття вищої освіти спеціальності “Право”.

Заняття пройшло надзвичайно пізнавально та креативно. Практики-криміналісти провели справжні майстер-класи щодо роботи з доказами, зняттям та збереженням відбитків пальців, методики збереження запахів, роботи з металошукачем; ознайомили із вмістом трасеологічної валізи, показали захисні костюми тощо. Екстра цікавим для всіх присутніх стало ознайомлення з роботою дрона. Студенти мали змогу як спостерігати за керівництвом дрона, так і опробувати управління ним. Була успішно здійснена спроба зробити фотографії з дрона на висоті пташиного польоту.

Ознайомлення з роботою криміналістів було настільки захоплюючим та масштабним, що зацікавило не тільки майбутніх юристів, але й студентів інших спеціальностей.

Також захід відвідав і науково-педагогічний колектив: декани – юридичного факультету, к.ю.н., доцент Стелла КЕЛЬБЯ та факультету ІТЕ, к.е.н., доцент Тетяна ШТЕРМА, керівник центру забезпечення якості освіти, к.ф.н., доцент Галина МОРАРАШ, завідувач кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, д.ю.н., професор Ольга СЕЛЕЗНЬОВА та інші викладачі різних кафедр.

Висловлюємо вдячність організатору та працівникам відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління Головного управління Національної поліції Чернівецькій області за передачу досвіду та чудову можливість поспілкуватися з справжніми професіоналами!

Сподіваємося на подальшу співпрацю!