Розширене засідання Науково-методичної ради юридичного факультету щодо оновлення ОПП (бакалавр) зі стейкхолдерами

22 грудня 2023 року відбулося розширене засідання Науково-методичної ради юридичного факультету ПВНЗ “Буковинський університет”, метою роботи якого стало напрацювання пропозицій щодо оновлення та удосконалення освітньо-професійної програми 081 Право для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

На зустріч було запрошено стейкхолдерів – голову Ради адвокатів Чернівецької області Аллу ЄЗЕРСЬКУ; Директора регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Чернівецької області Аркадія МУНТЯНУ; випускників юридичного факультету ПВНЗ “Буковинський університет” – підполковника поліції Сергія КИРИЛЮКА, слідчого Головного управління Національної поліції Андрія ГАВРИЛЮКА.

Не зважаючи на складні обставини сьогодення засідання відбулося в очному форматі. У роботі взяли участь перший проректор ПВНЗ “Буковинський університет”, к.п.н. Світлана ПЕЛИПЧУК, декан юридичного факультету, к.ю.н. Стелла КЕЛЬБЯ, завідувач кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, д.ю.н. Ольга СЕЛЕЗНЬОВА, завідувач кафедри фундаментальних юридичних дисциплін, к.ю.н. Ігор УТЄХІН, науково-педагогічний колектив кафедр, представники Студентського комітету.

У ході засідання було піднято багато актуальних питань. Стосовно оновлення (удосконалення) освітньо-професійної програми (бакалавр), то розглянувши її структуру, прозвучали пропозиції:
– приділити увагу вузькоспеціалізованим юридичним дисциплінам;
– здійснити переформулювання освітнього компоненту “Житлове право”;
– впровадити в навчальний процес навчальні дисципліни, пов’язані з медіацією та психологією.

Також зверталася увага на розвиток м’яких навичок у майбутніх юристів (акцент робився на критичному мисленні та вмінні вчитися усе життя), достовірності джерел нормативного регулювання, міжнародних стандартах ведення юридичних справ, правовій компаративістиці.

Висловлюємо вдячність шановним гостям та учасникам засідання за обговорення та слушні пропозиції, які в подальшому будуть обов’язково опрацьовані.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!