28 липня Україна відзначає День Української Державності

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423.

День Української Державності в Україні нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни та славетні традиції українського народу і величну історію, які лягли в основу сучасної української державності.

В цей день ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.

Державність є уособленням шляху нації до власної держави. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції.

Історично День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують пам’ять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором.

Спадком став тризуб наш давній символом. Сьогодні наше суспільство об’єднує той же знак, що об’єднував і Русь. Ми є спадкоємцями Русі, Тризуба Володимира Великого, що відображує велич українського народу на національній грошовій одиниці, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

Переглянути “Історію України за 15 хвилин”, можете за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ITw2Lk93qrY