Vll щорічна конференція молодих вчених та студентів на юридичному факультеті

17 травня 2024 року на юридичному факультеті ПВНЗ “Буковинський університет” відбулася VІІ щорічна науково-практична конференція молодих вчених та студентів “Право в умовах воєнного стану: українські реалії та міжнародні тенденції”, традиційно приурочена до Дня науки.

Під звучання Державного Гімну конференцію було відкрито. З сумом схилили голови учасники конференції у Хвилині мовчання, безмежно дякуючи нашим славним Захисникам за боротьбу за рідну землю, за можливість сьогодні працювати на благо України.

Тематика конференції зацікавила багатьох, і учасники з закладів вищої освіти як України, так і зарубіжжя, виявили бажання прийняти у ній участь. Серед інших у роботі конференції взяли участь представники Університету Короля Данила (м.Івано-Франківськ, Україна), Сучавського університету імені Штефана чел Маре (Румунія), Мерсінського університету (Туреччина), Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” (м.Київ, Україна) та ін.

Оргкомітетом конференції була забезпечена можливість виступати як очно, у конференц залі ПВНЗ “Буковинський університет”, так і дистанційно за допомогою онлайн-платформи Zoom. Трансляція велася синхронно, українською та англійською мовою. У зв’язку з міжнаціональним контингентом учасників у разі потреби здійснювався переклад на румунську та турецьку мови.

Робота конференції передбачала пленарне засідання та секційні виступи учасників. Перші вітальні слова на пленарному засіданні прозвучали від декана юридичного факультету ПВНЗ “Буковинський університет”, к.ю.н., доцента Стелли КЕЛЬБІ. Далі до вітального слова були запрошені поважні гості: керівник апарату Чернівецької обласної військової адміністрації Юрій ГРИГОРЯК; Заслужений юрист України, голова Ради адвокатів Чернівецької області Алла ЄЗЕРСЬКА; адвокат Сучаської колегії адвокатів (Румунія) Мірела ТОДОРЕСЕ. Серед учасників конференції були й Генеральний консул Румунії у Чернівцях Ірина-Лоредана СТАНКУЛЕСКУ та декан юридичного факультету Сучавського університету імені Штефана чел Маре Камелія ІГНАТЕСКУ.

До виступів було запрошено шановних професорів-юристів: Мехмета ШАХІНА – професора, керівника навчальної частини Мерсінського університету (Туреччина) з доповіддю “The War: just or unjust?”; та Романа ЛУЦЬКОГО – д.ю.н., професора, директора Науково-дослідного інституту імені академіка Івана Луцького Університету Короля Данила (м. Івано-Франківськ) з доповіддю “Вплив правового режиму воєнного стану на конституційні права і свободи людини та громадянина (реалії сьогодення)”.

Виступи професорів зумовили жваву дискусію серед учасників: і студентів, і науково-педагогічних працівників. Зокрема, активно вступили в діалог керівник Центру забезпечення якості освіти, к.ф.н., доцент Галина МОРАРАШ та доцент кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, член Ради молодих учених в Чернівецькій області, к.ю.н. Іванна ПОЛОНКА.

Пленарне засідання завершилося виступом-презентацією студентів-членів гуртка “Наукове товариство” (керівник – завідувач кафедри професійних та спеціальних дисциплін, д.ю.н., професор Ольга СЕЛЕЗНЬОВА), присвяченому емпіричному дослідженню “Наукова розвідка історичних слідів козацької спадщини в Чернівецькій області”. Виступаючі: Анастасія ІЛАЩУК, Іван КОШМАН; творча та технічна підтримка – Софія АУЗЯК, Марія ЧЕРНЕЙ, Олександр БАЛАН.

Після кави-брейку робота конференції була продовжена в секційних засіданнях, де головували доценти кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, к.ю.н. Іванна ПОЛОНКА та Леся РУСНАК.

По завершенню роботи модератором конференції, завідувачем кафедри професійних та спеціальних правових дисциплін, д.ю.н., професором Ольгою СЕЛЕЗНЬОВОЮ учасникам урочисто вручено сертифікати про участь.

Висловлюємо вдячність керівництву ПВНЗ “Буковинський університет”, всім гостям та учасникам конференції, оргкомітету, Студентському комітету в особі Дар’ї НИКОЛЮК та Ірини-Марії МІГОРЯНУ, перекладачу Роміні ЗЕЛІ та всім задіяним особам!

ТВОРИМО НАУКУ ЗАДЛЯ УКРАЇНИ!