Soft skills – універсальні компетенції, які набагато важче виміряти кількісними показниками. Іноді їх називають особистими якостями, тому що вони залежать від характеру людини і купуються з особистим досвідом.

Професорсько-викладацький склад кафедри обліку і фінансів провів науковий семінар на тему: «Ключові компетенції 21 ст.: top 10 skills, які потрібні майбутньому фахівцю в сфері економічної діяльності».

Наталія Марусяк, виконуюча обов’язки завідувача кафедри, поділилася своїм досвідом із колегами щодо теми «Ключові компетенції 21-го століття: топ-10 навичок, які потрібні майбутньому фахівцю в сфері економічної діяльності». Вона акцентувала увагу на важливості постійного розвитку навичок, які є критично важливими в сучасному світі для професіоналів економічної сфери. Ось деякі з ключових навичок, які можуть бути актуальними:
1. Критичне мислення.
2. Творче вирішення проблем.
3. Управління людьми.
4. Емоційний інтелект.
5. Міжособистісна комунікація.
6. Адаптивність до змін.
7. Цифрова грамотність.
8. Фінансова грамотність.
9. Уміння вести переговори.
10. Координація та робота в команді.

Ці навички допомагають фахівцям адаптуватися до швидких змін в економічній сфері, використовуючи інноваційні підходи та сучасні технології.