Науково-педагогічні працівники та здобувачі ПВНЗ “Буковинський університет” взяли участь у вебінарі

8 жовтня 2024 року в межах циклу вебінарів « Цвіт української педагогіки- сучасне і минуле» в День юриста України відбувся вебінар (гостьова лекція) «Інститут адвокатури України: становлення, традиції, особистості».

Модератором заходу виступила Наталія Філіпчук, докторка педагогічних наук, провідна наукова співробітниця відділу змісту і технологій педагогічної освіти ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України, членкиня Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», очільниця первинного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка при ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.

Лектори:
Ірина Василик – кандидат історичних наук, доцент, адвокат, проректор вищої школи адвокатури, керівник центру досліджень адвокатури і права національної асоціації адвокатів України;
Оксана Івасюк – кандидат філологічних наук, літературознавиця, волонтер.

Учасники заходу: – науковці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, науково-педагогічні працівники та здобувачі ПВНЗ “Буковинський університет”, викладачі і студенти юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича, педагоги та здобувачі із ПрАТ ” ВНЗ “МАУП”, СДПУ ім. А.С. Макаренка, Університету економіки та права «Крок», вчителі, представники громадських організацій.

У своєму виступі Ірина Василик в історичній ретроспективі розкрила генезу розвитку інституту адвокатури на українських землях. Лекторка висвітлила цікаві історичні факти покарання неправових вчинків адвокатів та регіональні особливості їх правового статусу, зокрема в Австрійській імперії, організаційні та правові аспекти добору на посади адвокатів на теренах Буковини. У доповіді було проведено певні паралелі щодо діяльності адвокатів в минулому та сучасні реалії, а саме присяга, етика і відповідальність адвоката за німецькою правовою традицією; судоустрій та адвокатура XVI – XVII ст.; адвокатура Гетьманщини XVIІ – XVIІІ ст. (законодавство, соціальний стан) та ін. Представлено персонологію адвокатури, зокрема було проаналізовано діяльність адвокатів у Першій світовій війні, адвокатів-державників (президентів та прем’єр-міністрів України). На завершення Ірина Василик ознайомила присутніх з виданнями НААУ з історії адвокатури, зокрема серією «Адвокатська біографістика», «Ілюстрована історія адвокатури України», календарі НААУ та ін.

У своїй доповіді Оксана Івасюк продовжила знайомство учасників з історією адвокатури України. Лекторка представила ґрунтовний доробок – нарис з історії адвокатури України «Стислий спосіб розповісти про себе». Це альбом візитівок із архівних фондів України, а також реклами, розміщеної в українській пресі кінця ХІХ ст. – 30-х років ХХ ст. Видання містить цікаві ілюстративні матеріали, які візуально дозволяють читачеві поринути в історичне минуле.

Дякуємо нашим захисникам ЗСУ за можливість жити, працювати і брати участь у таких заходах.

P.S. Сертифікат учасника можна завантажити за лінком: