Розширене засідання науково-методичної ради юридичного факультету за участі стейкхолдерів

11 грудня 2024 року відбулося розширене засідання науково-методичної ради юридичного факультету ПВНЗ “Буковинський університет” під головуванням декана юридичного факультету, к.ю.н., доцента Стелли КЕЛЬБІ та за участі як членів ради, так і стейкхолдерів.

Серед запрошених стейкхолдерів були: Алла ЄЗЕРСЬКА – голова Ради адвокатів в Чернівецькій області; Сергій КИРИЛЮК – підполковник, заступник начальника ГУНП в Чернівецькій області; Валерій МАРЧУК – заступник голови Апеляційного суду м.Чернівці; Ольга НИКИРСА – заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правничої допомоги у кримінальних провадженнях організації надання безоплатної вторинної правничої допомоги та проведення медіації Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги; Любов ЛЕСЬ – головний спеціаліст відділу з контролю у сфері робіт та послуг Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області. До засідання залучилися також проректори університету – к.ф.н., доцент Сергій КАНТЕМІР та к.е.н., доцент Інна ЖУК, а також керівник Центру забезпечення якості освіти, к.ф.н., доцент Галина МОРАРАШ.

На засіданні ради виступили завідувачі кафедр юридичного факультету – д.ю.н., професор Ольга СЕЛЕЗНЬОВА та к.ю.н., доцент Ігор УТЄХІН, які ознайомили присутніх з пропозиціями, які були висунуті кафедрами щодо редагування та оновлення освітньо-професійної програми Право для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Певні доповнення та зауваження надали к.ю.н., доценти Леся РУСНАК та Іванна ПОЛОНКА, а також куратор юридичної клініки ПВНЗ “Буковинський університет”, аспірант Ярослав КУШНІР.

Декан юридичного факультету Стелла Георгіївна підсумувала наведену інформацію та запросила усіх  до обговорення.

Стейкхолдери запевнили, що загалом зміст програми відповідає належному рівню. Алла ЄЗЕРСЬКА зауважила, що є цілком правильним внесення до програми вивчення освітнього компоненту “Ораторське мистецтво”, адже це є потреба часу і важлива компетентність для майбутнього юриста, зокрема адвоката. Любов ЛЕСЬ акцентувала увагу на пропозиції внести навчальну дисципліну “Економічна теорія” до циклу обов’язкових компонентів освітньої програми, оскільки правознавець повинен володіти основами економічних знань – багато правових питань знаходиться на межі з економічною наукою. Валерій МАРЧУК також виступив з пропозицією щодо внесення навчальної дисципліни “Судові та правоохоронні органи” до циклу обов’язкових освітніх компонентів. Така пропозиція була цілком підтримана раніше і сьогодні дістала підтвердження.

Висловлюємо вдячність стейкхолдерам за активну участь в акредитаційній процедурі!