Академічна доброчесність та ефективність наукової роботи

18.10.24р. у Буковинському університеті проведено круглий стіл зі здобувачами доктора філософії за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Присутні: перший проректор С.М. Пелипчук, проректор з навчально-виховної роботи І.І. Жук, декан факультету інформаційних технологій та економіки Т.В. Штерма, професор кафедри обліку і фінансів В.К. Євдокименко, наукові керівники. За круглим столом детально обговорено такі ключові питання:

– складання індивідуального плану здобувача, що є основним документом, який регулює діяльність здобувача на весь період навчання в аспірантурі. Його складення вимагає детального планування етапів дослідження, вивчення відповідних дисциплін, проведення експериментів і написання наукових праць. Під час обговорення було наголошено на важливості чіткого визначення термінів виконання окремих завдань та відповідності плану загальним вимогам освітньо-наукової програми.

-освітня та наукова компоненти, що включають вивчення профільних дисциплін, необхідних для формування ґрунтовних знань у вибраній сфері дослідження та передбачають безпосереднє проведення досліджень, збір і аналіз даних, а також підготовку матеріалів для публікацій і захисту дисертації. Було підкреслено значення збалансованого підходу до навчальної та наукової діяльності, щоб забезпечити якісний результат роботи здобувача.

-апробація результатів дослідження, що є важливим етапом, який дозволяє перевірити наукові результати на практиці через участь у конференціях, семінарах, круглих столах, а також шляхом публікацій у наукових журналах. Учасники заходу обговорили методи та способи апробації, наголошуючи на важливості позитивного зворотного зв’язку від наукової спільноти.

-написання наукових статей, що є результатом своїх досліджень у визнаних наукових виданнях, зокрема у фахових журналах, що входять до міжнародних баз даних. Це є важливим критерієм для підготовки до захисту дисертації. Обговорено вимоги до написання наукових статей, структуру тексту та критерії якості публікацій.

-тісна співпраця з науковими керівниками, що дає важливість постійної комунікації між здобувачем і його науковим керівником, який надає рекомендації, допомагає коригувати план роботи, перевіряє проміжні результати та спрямовує здобувача до досягнення поставлених цілей. Від якості такої співпраці залежить успішність дослідження та своєчасність його виконання.

-питання академічної доброчесності та антиплагіатна перевірка. Особливу увагу приділено дотриманню принципів академічної доброчесності. Це включає уникнення плагіату, правильне цитування джерел і забезпечення оригінальності наукових робіт. Обговорено процедуру антиплагіатної перевірки, яка є обов’язковою перед поданням дисертації до захисту. Здобувачам було надано рекомендації щодо того, як уникати можливих порушень і дотримуватися вимог академічної етики.

Ці питання є основою ефективної наукової роботи та успішного захисту дисертації!