ІV Міжнародна науково-практична конференція “Комп’ютерне моделювання та програмне забезпечення інформаційних систем і технологій” (КМПЗ_2024 ) організована спільно кафедрами комп’ютерних систем і технологій Приватного вищого навчального закладу “Буковинський університет” та прикладної математики Львівського національного університету імені Івана Франка проведена у період з 30 травня по 01 червня 2024 р. у приміщені головного корпусу ПВНЗ “Буковинський університет”.

У роботі конференції взяли участь 216 осіб: науково-педагогічні працівники, провідні фахівці, магістри, аспіранти та докторанти Львівського національного університету імені Івана Франка; Приватного вищого навчального закладу “Буковинський університет” (м. Чернівці); Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка Національної академії наук України (м. Львів); Національного університету “Львівська політехніка”; Української академії друкарства (м. Львів); ХНУРЕ (м. Харків); Харківського національного університету архітектури та будівництва; Сумського педагогічного університету (м. Суми); Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (м. Київ); Інституту електродинаміки Національної академії наук України (м. Київ); Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача Національної академії наук України (м. Львів); Інституту електродинаміки Національної академії наук України (м. Київ); Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне); Луцького національного технічного університету; Західно-українського технічного університету (м Тернопіль); Політехніки Бидгоської ім. Снідецьких (м. Бидгощ, Польща), Національного університету Ірландії (м. Голвей, Ірландія); Університету Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія), Державної академії прикладних наук в Ярославі (м. Ярослав, Польща); фірми ІТ-компанії SoftServe (м. Львів), ТЗОВ «Техніка для бізнесу» (м. Львів); корпорації ІBМ (м. Дублін, Ірландія).

Серед учасників 10 академіків Академії наук прикладної радіоелектроніки, 13 академіків та член-кореспондентів Національної академії наук України, 36 професорів, докторів технічних, хімічних, геологічних, геодезичних, економічних і фізико-математичних наук, 30 кандидатів наук, 36 фахівців, 10 філологів-перекладачів, 15 аспірантів та 76 студентів вищих навчальних закладів та академічних установ.

Під час проведення конференції відбулося одне пленарне засідання та вісім секційних. Заслухано 15 пленарних доповідей та 62 секційних із 80 запланованих за такими напрямами:
Секція 1. Математичне і комп’ютерне моделювання та програмне забезпечення.
Cекція 2. Моделі, методи, алгоритми інтелектуального опрацювання даних.
Cекція 3. Прикладні задачі інформатики, електроніки та енергетики.
Секція 4. Прикладні задачі захисту інформації.
Секція 5. Прикладні задачі економіки, математики, фізики, хемії, та природоохоронної діяльності.
Секція 6. Машинне навчання.
Секція 7. Системний аналіз та теорія прийняття рішень
Cекція 8. Новітні інформаційні технології в науці, освіті, педагогіці та навчанні.

Після завершення секційних засідань відбувся круглий стіл, присвячений перспективним напрямам розвитку математичного і комп’ютерного моделювання та програмного забезпечення інформаційних технологій в освіті, науці та управлінні.