Наукова діяльність
Наукові досягнення та активна дослідницька діяльність
Буковинський університет – один із провідних наукових центрів регіону, що активно розвиває дослідницьку діяльність як серед викладачів, так і серед студентів. Постійне вдосконалення наукової роботи та активна участь у міжнародних заходах сприяють підвищенню якості освіти та формуванню конкурентоспроможних фахівців.
Наукову діяльність в університеті організовано відповідно до вимог Законів України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Наукову роботу в університеті спрямовано на вирішення завдань відповідно до пріоритетних тенденцій розвитку науки, затверджених урядом України, на реалізацію Державних науково-технічних програм, які виконують науково-педагогічні працівники кафедр. Дотримуючись курсу на інноваційно-інвестиційну модель розвитку національної економіки, ПВНЗ «Буковинський університет» з 2025 року проводить науково-дослідну роботу за кількома напрямами.
Перелік наукових досліджень ПВНЗ «Буковинський університет» відповідно до зареєстрованих тем в УкрІНТЕІ:
- «Європейський орієнтир поступального розвитку елементів системи права в умовах інформатизації суспільних відносин та трансформації сприйняття юридичної діяльності (міжнародні, лінгвістичні, медичні та інші чинники)», державний реєстраційний номер 0125U000928 від 05.02.2025 року, керівник роботи – д. ю. н, професор Селезньова О.М.
- «Модифікація економічного простору, інформаційних технологій та управління потенціалом в умовах глобалізаційних викликів і цифровізації: тенденції, можливості та перспективи розвитку», державний реєстраційний номер 0125U001998 від 02.04.2025 року, керівник роботи – д. е. н., професор Штерма Т.В.
За результатами попередньої науково-дослідної роботи (0118U001133) 2018-2023рр. опубліковано колективну монографію «Правові інститути в умовах світових процесів глобалізації: проблеми та перспективи розвитку» за редакцією Ольги Селезньової.
Науковці університету виконують дослідження в межах співпраці із ЗВО і науковими установами Західного регіону й України. Під керівництвом президента університету, члена-кореспондента Академії економічних наук України, професора Михайла Маниліча спільно з іншими науково-дослідними установами краю вони брали участь у розробці Концепції соціально-економічного розвитку Чернівецької області.
Наукові конференції та перспективи розвитку
Конференції – важливий елемент наукового життя університету.
Буковинський університет щорічно проводить науково-практичні конференції для молодих учених, аспірантів і студентів, присвячені насамперед таким важливим питанням, як:
- сучасні виклики правозастосування, нормотворення та міжнародної співпраці в юридичній сфері, право і ноосферні імперативи (Науково-практична конференція молодих вчених та студентів «Право в умовах воєнного стану: українські реалії та міжнародні тенденції»; студентська науково-практична конференція «Юридична наука в сучасному світі: здобутки та перспективи», юридичний факультет);
- актуальні проблеми у сфері управління та адміністрування, цифрові технології у фінансовому секторі, механізми фінансового регулювання та управління ризиками тощо (Матеріали круглого столу в ПВНЗ «Буковинський університет» «Взаємодія права, бізнесу та інформаційного суспільства: виклики та загрози сьогодення»).
На базі Буковинського університету видається збірник наукових праць «Економічні науки», а на юридичному факультеті – науково-методичний журнал «Право та педагогіка». У короткостроковій перспективі заплановано реєстрацію видання категорії Б під назвою «Науковий вісник Буковинського університету», де професорсько-викладацька спільнота Буковинського університету та інших ЗВО матимуть можливість опублікувати результати своїх наукових досліджень.
Наукові здобутки викладачів і студентів
Буковинський університет активно розвиває наукову діяльність, сприяючи підготовці висококваліфікованих фахівців та підтримуючи дослідницькі ініціативи своїх викладачів і студентів. Колектив університету пишається значними науковими досягненнями й професійними здобутками своїх працівників, серед яких «Відмінники освіти України», експерти МОНУ з проведення наукової та науково-технічної експертизи, дійсні члени авторитетних громадських об’єднань (ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян», ГО «Інститут сучасних економічних досліджень», ГО «Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України»), сертифіковані експерти з акредитації освітніх програм у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти, а також академіки Академії адміністративно-правових наук.
Не менш важливим є розвиток студентської науки. Зокрема на юридичному факультеті успішно функціонують науковий гурток «Наукове товариство» (керівник – доктор юридичних наук, професор Ольга Селезньова) та «Юридична клініка» (керівник – кандидат юридичних наук Стелла Кельбя). На факультеті інформаційних технологій та економіки діє науковий гурток «Науковий простір» (керівник – доктор економічних наук Тетяна Штерма). Студенти в координації з науково-педагогічними працівниками реалізують різноманітні проєкти й програми, результати яких висвітлюють у своїх виступах на конференціях та публікаціях. До того ж на факультеті ІТЕ регулярно організовуються цікаві круглі столи за участю здобувачів доктора філософії зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування і фондовий ринок» та викладачів кафедри обліку й фінансів.
Індекс Гірша (H-index)
Оцінюючи науковий потенціал Буковинського університету на основі консолідованого показника Гірша – єдиного, найбільш об’єктивного параметру репрезентації дослідницьких досягнень в Україні та на міжнародній арені –, можна пересвідчитися, наскільки впливовою є наукова діяльність наших працівників у науковому світі.
Індекс Гірша Буковинського університету у Scopus станом на кінець 2024 року складав 9 пунктів, що забезпечило 79 позицію у рейтингу. Кращим науковцем у наукометричній базі даних Scopus названо Ольгу Артеменко, лавреата премії Президента України для молодих вчених.
Рейтинг університету в міжнародній базі Web of Science 2025 – 84 позиція (H-index = 1), індекс Гірша у Google Scholar 2025 становить 29 пунктів, що в міжнародному рейтингу наукової продуктивності, впливовості та авторитетності університету засвідчує 98 позицію.

У рейтингу наукової продуктивності та публікаційної активності навчальних закладів за National H-index (Національним Н-індексом) серед 232 закладів вищої освіти Буковинський університет посідає 133 позицію.